CumhuriyetTeknokentがソフトウェアベースになる

CumhuriyetTeknokentがソフトウェアベースになる
CumhuriyetTeknokentがソフトウェアベースになる

7年2007月XNUMX日にSivasGovernorship、Cumhuriyet University、Sivas Municipality、Sivas Chamber of Commerce and Commerce Industry、Cumhuriyet University Foundation、およびAnkaraCyber​​parkと提携しているBilkentUniversityと協力して設立されたCumhuriyetTeknokentは、この地域のソフトウェアセンターになるための研究を続けています。


Üniversite, sanayi ve araştırma merkezleri arasındaki işbirliğini artırmak için AR-GE hizmetleriyle Sivas’ta dikkatleri üzerine çeken Cumhuriyet Teknokent, ekim ayı yönetim kurulu toplantısını Sivas Valisi Salih Ayhan ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Teknokent çalışmaları, teknoloji ve transfer ofisi bilgilendirme, bölgede faaliyet gösteren firmaların Teknokent’e davet edilmesi, yapılan ve planlanan çalışmaların ele alındığı toplantıda, Teknokent Müdürü Serdar Mercan, katılımcılara hazırlanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

CumhuriyetTeknokentは150のプロジェクトを準備しました

Teknokent’in bugüne kadar 150 adet proje hazırladığını ifade eden Teknokent Müdürü Serdar Mercan, 68 adet projenin başarıyla sonuçlandığını, 63 adet projenin de çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Mercan, teknoloji şirketlerinin oluşumuna ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla medikal, sağlık, yazılım, hayvancılık, mühendislik, tarım ve madencilik alanlarında projeler hazırlandığını ifade ederek, Teknokent’in başarısının her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Cumhuriyet Teknokent’in Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2018 yılında ‘En İyi Gelişme Gösteren Teknokentler’ grubunda 2’ncilik ödülüne layık görüldüğünü ifade eden Mercan, üniversitelerdeki akademik birikimin ve araştırma sonuçlarının ekonomiye değer kattığını söyledi.

Teknokent’in her yıl artan bütçe ve istihdama yönelik çalışmalarının devam ettiğini aktaran Mercan, Teknokent bünyesinde kurulan Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi’nde (CUTTO) proje destekli şirketleşme ve girişimcilik hizmetlerinin devam ettiğini, bu hizmetlerin sonucu olarak, her yıl artan firma sayısı, artan danışmanlık hizmetleri ve artan patent sayısının çıktılarının da alındığını kaydetti.

アイハン知事はテクノシティについて頻繁に言及します

Vali Salih Ayhan, hızla gelişen firmalarımıza Ar-Ge konularında rehberlik eden ve bölgenin yazılım üssü olan Cumhuriyet Teknokent’in üniversite-sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden birini ortaya koyduğunu ifade ederek, merkezin başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettireceğini söyledi.

有資格者の育成を重視します

ESTAŞ, Aselsan, Dermokil ve SİVTAŞ firmalarının, Cumhuriyet Teknokent bünyesinde aktif olarak AR-GE çalışmalarını yapmalarının faydalı olacağına vurgu yapan Vali Ayhan, “Teknokent bünyesinde firmaların yaklaşık yüzde 60’ının yazılım firması olması ve Sivas’ın bir yazılım üssü haline dönüştürülmesi amacıyla yazılım alanında firmaların ihtiyacı olan nitelikli personel yetiştirilmesine önem verilmesi gerekmektedir. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yapması gerekiyor. Teknokent’in yenilenebilir enerji kaynakları konusunda da çalışmasını ve Teknokent bünyesinde GES (Güneş Enerji Santrali) kurulması ayrıca önem arz etmektedir.” dedi.

Cumhuriyet大学学長教授のTuranTopgül副市長。 博士科学技術大学教授の学長、AlimYıldız。 博士Mehmet Kul、商工会議所の議長Mustafa Eken、Assoc。 博士UğurTutarと他のメンバーが参加しました。


sohbet

Feza.Net

最初にコメントする

Yorumlar

関連記事と広告